
На данашњем 3. Пленарном састанку Комитета Савјета Европе за борбу против трговине људским органима, за предсједавајућег на мандат од двије године испред Црне Горе изабран је Радован Николић, начелник у Министарству здравља.
Комитет ће бити одговоран за праћење имплементације Конвенције Савјета Европе против трговине људским органима користећи муктисекторски и мултидисциплинарни приступ.
Такође, олакшаће прикупљање, анализу и размјену информација, искустава и добре праксе између држава како би унаприједили своје капацитете за спрјечавање и борбу против трговине људским органима, али ће имати и улогу у инклузији других држава, чије би чланство у знатној мјери допринијело унапређењу ове области.
Министар здравља Драгослав Шћекић захвалио се Комитету Свјета Европе на препознавању доприноса Црне Горе и капацитета да кандидује адекватне представнике у овако значајном тијелу, те посебно истакао кључну улогу Министарства здравља у овом подухвату.
Такође, истакао је и да Црна Гора остаје поуздан савезник европским партнерима у борби за боље друштво и снажнију државу.







