
Screenshot
У знак протеста због реизбора Југослава Јакића (ДПС) за предсједника Општине, опозиција од петка најављује радикализацију протеста, јавља репортер РТЦГ-а.
Опозиција у Шавнику од недјелје, 16. марта, блокира пут Шавник–Жабљак два и по сата дневно, тачније од 12.00 до 14.30 часова, а од петка би протести могли бити радикализовани.
Данас је, у знак подршке, окупљене посјетила и посланица Социјалистичке народне партије (СНП) Слађана Калуђеровић.
Блокаду организују коалиције „За будућност Шавника“ (НСД, СНП, ДНП) и „Идемо људи“ (ДЦГ, УЦГ, ПЕС), а са блокадом магистралног пута почели су 27. фебруара.
Како су нагласили тада у њиховом саопштењу, разлог блокаде је, због свих криминалних одлука власти у Шавнику у протекле двије и по године, а и пасивности актуелне извршне и законодавне власти.
“Неспорне чињенице су да је број становника у Шавнику увећан за преко 20 одсто непосредно пред изборе 2022. Од тог броја преко 200 ‘бирача’ се доселило из Никшића који у Шавнику немају никакву имовину и никакво запослење, а чим се завршио изборни дан већина се ‘одселила'”, писало је у саопштењу за јавност поменуте двије коалиције.
Додају да су прошле двије и по године од почетка изборног процеса, а да надлежни државни органи (законодавна и извршна власт) нијесу предузели никакве активности по питању рјешавања политичке ситуације у Шавнику.
(Фото: РТЦГ)




