
Након завршетка главних радова на санацији клизишта у мјесту Соколовина регионални пут Р-10 Ђурђевића Тара – Мојковац биће пуштен у саобраћај сјутра (31. децембра).
Како наводе у Управи за саобраћај, одрађени су сви конструктивни елементи, као и радови на хидроизолацији и изради надслоја над галеријом, чиме су створени услови да се ова дионица поново отвори за саобраћај. Чим временски услови дозволе, биће одрађени и асфалтерски радови, као и радови на саобраћајној сигнализацији.
,,Одлука о пуштању пута у саобраћај донесена је имајући у виду да се у периоду предстојећих празника очекује појачан интензитет саобраћаја, као и чињеницу да ова саобраћајница представља важну везу према ски-центру на Дурмитору, нарочито у зимском туристичком периоду. Пуштање ове саобраћајнице има посебан значај за локално становништво, јер олакшава свакодневно кретање грађана, као и приступ здравственим, образовним и другим основним услугама. Апелујемо на све учеснике у саобраћају да вожњу прилагоде условима на путу, да буду посебно опрезни на дионицама на којима су извођени радови, као и да строго поштују постављену саобраћајну сигнализацију”, нагласили су у Управи за саобраћај.





