
Screenshot
Црна Гора је била домаћин само једног великог такмичења у колективним спортовима од обнове независности. Подгорица је прије нешто више од двије године угостила женске рукометне селекције у склопу групе прве фазе Европског првенства. Ускоро ће, у индивидуалној конкуренцији, окупити и најбоље џудисте Старог континента.
Министар спорта и младих, Драгослав Шћекић, након разговора са колегом из Србије Зораном Гајићем, најавио је да наша држава поново може да буде у фокусу континенталне спортске јавности, јер ће се Црна Гора и Србија, заједно са Хрватском и Мађарском, кандидовати за организацију мушког одбојкашког шампионата Европе 2028. године.
“Јако ми је драго да могу да саопштим да смо приликом састанка на којем је присуствовао и предсједник Европске одбојкашке федерације, покренули тему око организације Европског првенства у одбојци 2028. године. Очекујемо да заједно, ми, Србија, Хрватска и Мађарска будемо домаћини једног таквог догађаја. То би много значило за нашу државу и за наш спорт, наш одбојкашки тим, али и за промоцију наше туристичке понуде.” казао је Шћекић.
Током финалних мечева Купа Црне Горе у Будви, којима је у недјелју присуствовао предсједник Европске одбојкашке конфедерације, Роко Сикирић, два министра су лобирала за ту иницијативу.
Вјероватно због биографије министра спорта Србије Зорана Гајића фокус током састанака стављен је на одбојци, па је наглашена и идеја о покретању регионалне лиге, те организацију турнира првака држава бивше Југославије.
“Заједничким лобирањем успјели смо да пронађемо лојалне и веома јаке представнике у Европској конфедерацији и да се заједничким снагама боримо за организацију Европског првенства 2028. године. Надам да ћемо успјети заједно са Хрватском, Црном Гором и Мађарском да направимо једно историјско такмичење.” истакао је Гајић и додао да очекује чвршће везе и у другим спортовима:
“Ми у Србији имамо 87 савеза, Црна Гора има 40 и нешто, плус Олимпијски, Параолимпијски комитет да заједно сарађују од спорта до спорта. То је више или мање добра сарадња, продубљена и плодотворна. Овом приликом позивам све те људе да на тим нивоима са стручњацима које имају од најпознатијег Фудбалског савеза, па редом, да продубљују своје односе у смислу едукације тренера, усавршавања судија, заједничких припрема и свих осталих активности које они могу да имају заједно.”
Министар Шћекић је додао да ће Црна Гора од Србије добити и подршку у развоју школског спорта, али и отварању Завода за спортску Медицину.




