
Предсједник Уједињене Црне Горе Горан Даниловић казао је синоћ на Тв Адриа да је предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић паметно поступио зато што није одржао прву сједницу прољећног засиједања на Цетињу јер је то боље него да се деси неки скандал.
„Овдје се ради о парламентарној већини на Цетињу која има свог носиоца, градоначелника. Паметни политичари овакве ствари не раде. Можете замислити неку контра акцију, мало је градова у Црној Гори у којој би Мандић могао да буде проглашен за персону нон грата. Замислите да услиједи још једна контра, па да градови почну да проглашавају политичаре персонама нон грата и да их пикирају јер им се не свиђају. Овакве ствари се не раде, ја мислим да је Мандић урадио паметну ствар, боље спријечити него лијечити“, казао је Даниловић.
Он је додао да Цетиње ни Скупштина неће пропасти јер се засиједање није десило тамо
„Боље и да се не одржи, него да се одржи уз неки скандал. Ђурашковић ни нас не трпи, алергичан је на сваку критику са стране. Он је градоначелник Цетиња, за њега је то и много, али није предсједник Врховног суда. Мандића је бирала парламентарна већина и то убједљивом већином. То морамо да поштујемо. Ако Мандић има неке радикалне ставове о групи грађана и граду, сви ми излазимо на политичко тржиште и свако добије мјеру онога што заслужује. Не знам што доноси Цетињу да његова парламентарна већина прогласи било коју особу за персону нон грата“, додао је он.
Даниловић је казао и да би сви да се помире и сви причају о помирењу, али на својој платформи.
„Мислим да је Мандић поступио паметно, боље и овако него да се јуримо по Цетињу, доста је било недаћа. Морамо политичку арену премјестити тамо гдје јој је мјесто – у парламент“, истакао је он.
Он сматра да је исфорсирана парламентарна криза.
„Дужни смо да сви попустимо ако желимо да Црна Гора напредује. Рјешење је у дијалогу и да се разумијемо. Не можете од апсолутне мањине, ми смо опозиција Уједињена Црна Гора. Нико тако у данашњој опозицији није прогоњен као ми и то само јер смо чинили добро. Овакав однос власти према нама који је некоректан ме неће натјерати на другу страну. Неко мисли да је то толико важно, мени је важно да не одустанем од принципа. Овђе је важно једно, не браним парламентарну већину, већ принципе. Не значи да смо дужни да понављамо грешке ДПС-а. Ни ДПС не може никоме и да се подмлади још једном да држи причу о правилима демократије. Све што се могло да се згази и устав и закон и правила и традицију, све су згазили. Заборавили су шта се десило и у међувремену вратили Ђукановића на почасно мјесто“, нагласио је Даниловић.
Извор: Тв Адриа




