
Предсједник Демократске народне партије (ДНП) Милан Кнежевић казао је јуче у Скупштини Црне Горе да није знао да је Демократска партија социјалиста (ДПС) побиједила у Никшићу и запитао ко је њихов градоначелник у овом граду.
,,Предлажем да смијените Данијела Живковића и поставите Мила Ђукановића, јер да вам није било њега не би узели 15 одсто у Никшићу, јер он је показао да је завршна есенција ДПС-а и парадокс вашег политичког дјеловања. Вратите Душка Марковића нека се загрле и наставе путешествије ДПС-а у пропаст”, казао је Кнежевић.
Кнежевић је додао да партија на чијем је челу неће гласати за предложену реконструкцију Владе.
,,Нама дата ријеч нема цијену, нити се може на један кантар ставити било каква фотеља или позиција у 44. Влади, у односу на српски језик, држављанство, тробојку, химну и све оно за шта смо добили гласове како би представљали грађане. ДНП ће подржати реконструкцију Владе уколико добијемо временски оквир за отпочињање дијалога на тему позиционирање српског језика као службеног у Уставу. Подржаћемо реконструкцију Владе уколико добијемо временски оквир за отпочињањне дијалога за измјену и допуну Закона о држављанству, и подржаћемо реконструцију Владе уколико Бошњачка странка напусти коалицију са ДПС-ом”, казао је Кнежевић подсјећајући да су то били услови да ДНП подржи овако реконструисану Владу.
,,Од овога ништа, нисмо добили одговор, и када не добијете одговор то је такође одговор, и ми смо га примил к знању”, поручио је Кнежевић додајући да БС, не да није напустила коалицију, него је награђена због тога што су са ДПС-ом у коалицији у Бијелом Пољу.
,,Изгледа се ја једини сјећам договора и пружене руке са БС”, додао је Кнежевић истичући да за ДНП дата ријеч нема цијену.
Он је упитао премијера Милојка Спајића шта значи “свеопшти консензус” који се чека.
,,Поједини сматрају да ја сад треба да молим за српски језик, за химну, држављанство и тробојку како би ми била лагоднија позиција у Влади коју подржавамо. Не пада ми на памет”, казао је Кнежевић и поручио да неће напуштати Владу.




