
Друга конференција Србија-Африка 2025: Достојанство” почела је у Палати Србија, у организацији Безбедносно-информативне агенције (БИА), а присуствује јој, између осталих и председник Александар Вучић, директор БИА Владимир Орлић, министар унутрашњих послова Ивица Дачић, као и делегације из више од 40 афричких земаља.
Предсједник Вучић је изјавио је да се нада дубоком и дугорочном јединству народа Србије и Африке. Истакао је да су односи Србије и афричких земаља уткани у заједничку борбу за слободу и правду и данас се граде на дугој традицији поверења, равноправности и заједничке визије будућности.
Орлић је изјавио да је Србија оснажила своје присуство на афричком контитненту у протеклих годину дана и навео да ће и у будућности то бити настављено и истакао да Србија и афричке земље као највише вредности виде слободу и независност.
Координатор за унутрашњу безбездност председник ДР Конга Жак Чибанда Чисекеди казао је да конференција пружа прилику свакој од овде представљених нација да изгради и ојача везе.




