
Директор Јавне установе за управљање Морским добором Црне Горе Младен Микијељ казао је у интервјуу за ,,Дан” да су заједно са министром просторног планирања, урбанизма и државне имовине Славеном Радуновићем, колегама из Владе и премијером Милојком Спајићем, успјели да препознају и зауставе покушај милионске штете по државни буџет – покушај иза којег стоји стара структура повезана с бившим режимом.
,,Ради се о укупно 18 понуда за које постоји основана сумња да су биле фиктивне, поднијете с циљем манипулације ранг-листама. То је био још један покушај наставка дугогодишње, систематски организоване пљачке државног буџета.
Спорне понуде односиле су се на атрактивна купалишта дуж црногорског приморја. Циљ је био да се обезвриједи бодовна формула и фаворизују претходни закупци на основу референци, мимо законских и тржишних принципа.
Као одговорна институција, Јавно предузеће за управљање морским добром правовремено је реаговало, јавно указало на неправилности и иницирало дјеловање надлежног Специјалног државног тужилаштва. На њима је да утврде све чињенице и донесу коначан суд.
Очекујемо да сви који су покушали да манипулишу поступком и да се баве незаконитим активностима буду хитно процесуирани и адекватно санкционисани.
Као што смо јасно поручили у случају трајекта, тако и сада понављамо: ,,Ера играња са државом и завлачења руке у џепове грађана је завршена.”
У свим случајевима – од Вектра Боке, преко трајектне линије Каменари–Лепетане, до Луке Будва – послали смо јасну и недвосмислену поруку: ,,Даље руке од џепова грађана Црне Горе.”
Десетине сарадника бившег режима, пораженог 30. августа, морали су да схвате: нема више простора за преваре, фингиране понуде и манипулације у пословима са државом.
Данас преко 95% плажа има изабраног закупца и спремно дочекује сезону. Мање од 3% плажа је тренутно у поступку јавног позива. Покушаји појединих приморских општина да кроз вјештачке опструкције створе слику о наводној неефикасности – не стоје. О нашим резултатима најбоље говори буџет Јавног предузећа: некада 5 милиона, а данас 35 милиона еура.
Плаже које тренутно немају закупце су слободне и доступне свим грађанима, туристима и купачима. Јавно предузеће, у сарадњи с комуналним службама приморских општина, спроводи редовно одржавање и чишћење ових локација, како би биле потпуно уређене и безбједне за коришћење током љетње сезоне. За те активности опредијељено је 2 милиона еура кроз уговоре с комуналним предузећима.
Упркос бруталној медијској кампањи коју су водили поједини тајкунски медији, успјели смо да сачувамо јавни интерес, законитост поступка и кредибилитет цијелог система”- казао је Младен Микијељ за ,,Дан”.
Извор: ,,Дан”




