
Предсједник Црне Горе Јаков Милатовић изјавио је синоћ у Даниловграду да Црној Гори не требају политичари затворени у кабинетима, већ разговори са грађанима у свакој општини и у сваком селу.
Милатовић је , заједно са предсједником општине Даниловград Александром Гргуровићем одржао радни састанак са грађанима, поручивши да је дошао да чује шта их мучи, гдје осјећају неправду и у којим областима држава и општина могу да ураде више.
Говорећи о потреби реформе политичког система, предсједник је поручио да садашњи модел не даје резултате које грађани очекују.
„Предложио сам реформу политичког система кроз увођење отворених листа, да људи бирају људе, а не само партијске листе. Отворене листе биле би корак напријед за нашу демократију и повећале би одговорност политичара према грађанима”, казао је предсједник и најавио је да ће се о овом питању грађани изјаснити на референдуму.
Као другу тему, предсједник Милатовић је истакао реформу економског система и потребу да се фокус државне политике врати на економију.
Стопа раста је недовољна, инфлација је висока. Умјесто да имамо економски раст од четири или пет одсто, ми имамо комбинацију ниског раста и високих цијена”, поручио је предсједник.
Предсједник је нагласио да је за Црну Гору од кључног значаја повећање пољопривредног и капиталног буџета, како би село и пољопривреда били стварна развојна шанса, а не само тема у говорима.
Говорећи о европским интеграцијама предсједник је казао да се реформе морају убрзати како бисмо што прије осјетили бенефите уласка у Европску унију, посебно када је ријеч о економији, инвестицијама, радним мјестима и институционалној стабилности.




