
Одбор директора Акционарског друштва за жељезнички превоз путника „Србија воз“ Београд донио одлуку о отпису потраживања према Жељезничком превозу Црне Горе по основу обрачунате камате на салдираним обрачунима, саопштено је данас из Министарства саобраћаја.
,,Укупaн износ потраживања који се отписује износи 252.048,92 евра, а односи се на дуговања која Жељезнички превоз Црне Горе није евидентирао у својим пословним књигама, нити посједује документацију којом би се потврдило постојање овог дуга”, саопштили су из ресора на чијем је челу Маја Вукићевић.
Како наводе, спорно дуговање је Жељезнички превоз наслиједио приликом подјеле жељезничких компанија у Црној Гори иако није постојала документација о насталом дугу.
,,Сама чињеница да је овај дуг остављен ЖПЦГ приликом подјеле предузећа довољан је доказ небриге тадашњих доносилаца одлука”, казали су у саопштењу.
Ипак, како даље додају, договором два предузећа проблем који је постојао је превазиђен и постигнут је договор који потврђује добру сарадњу два предузећа и доприноси даљем унапређењу односа између жељезничких превозника Црне Горе и Србије као и јачању регионалне сарадње у сектору саобраћаја.
,,Министарство саобраћаја Црне Горе изражава задовољство оваквим разрјешењем отворених питања, те ће наставити да подржава иницијативе које воде ка унапређењу жељезничког саобраћаја и бољој повезаности региона”, закључују у том ресору.




