
Из Јавног предузећа за управљање морским добром истичу да нема простора за критике што су се одлучили за набавку ронилачке опреме вриједне мање од 20.000 евра, јер су уствари направили добар пословни потез, па ће убудуће умјесто ангажовања спољњих избођача радова, првенствено у Луци Будва, која је сада у државном власништву, имати сопствени кадар. На овај начин ће направити уштеде на годишњем нивоу, а у исто вријеме јачати ефикасност и функционалност јавног сектора.
Како наводе у саопштењу, посљедњих дана изазивају се вјештачке контроверзе – овог пута због набавке ронилачке опреме вриједне мање од 20.000 евра.
,,Умјесто да се подржи домаћинско пословање које доноси вишеструке уштеде за државу, ствара се негативан наратив – јер очигледно, када се Јавно предузеће понаша одговорно, то некима и даље изгледа “некарактеристично”. Тачно је, први пут у 33 године постојања, предузеће набавља ронилачку опрему, али први пут постоји и потреба, јер данас Јавно предузеће има сопствени кадар оспособљен за обављање тих послова. Запослили смо два сертификована рониоца, опремили их савременом опремом и преузели одржавање подводне инфраструктуре – прије свега у Луци
Будва, која је враћена под државну контролу”, наводе у саопштењу.
Умјесто да ангажују спољне извођаче по вишеструко већим цијенама, одлучили су се за рационалан и дугорочно одржив модел. Тиме ће се, кажу, уштедјети значајна средства на годишњем нивоу, а у исто вријеме јачати независност, ефикасност и функционалност јавног сектора.
,,То је конкретан примјер како се државном имовином може и мора управљати домаћински, али данас када се штеди – некима је то неприхватљиво. Јавно предузеће за управљање морским добром Црне Горе више није банкомат за подобне, као што је било протекле три деценије. Данас је то институција која доноси конкретне резултате, штити државне ресурсе и доприноси буџету. И колико год то некима било страно или “некарактеристично”, наставићемо управо тим путем”, каже се у саопштењу ,,Морског добра”.




