
Посланик ДНП-а Драган Бојовић казао је синоћ гостујући у Слободној зони са Драженом Живковићем да је та партија врло заинтересована да се питање двојног држављанства и питање језика ријеше у догледно вријеме.
Поручио је и да неће подржати најављену реконструкцију Владе уколико се не утврди временски оквир за двојно држављанство и српски језик.
„Потенцира се консензус, али он није нужан. Ово су таква питања гђе би консензус био један логичан процес. На ђелу су чињенице које треба преточити у оређени акт. Ми смо у претходном периоду имали насиље већине која је 30 година владала а увијек су вагали у 1 или 2 посланика“, казао је Бојовић.
Они су нама, додаје, наметали разна рјешења која никада нису имала упориште у народу.
„Некадашњи премијер Душко Марковић је рекао да је против признања Косова било 80% људи у Црној Гори али да су у ДПС-у тад „били храбри“ и то урадили упркос вољи народа.
„Тада су увели и црногорски језик у Устав. Ми сада имамо много већу и класификовану већину која може да доноси одлуке“, јасан је Бојовић.
Што се консензуса тиче, наводи посланик ДНП-а, добро је да имамо дијалог, али ако баш свако у Црној Гори не пристане на одређене чињенице то не значи да не треба да се донесе ниједна одлука.
„Ми овђе говоримо о правима људи, а људи, Срби, су дискриминисани, немају право на језик ни на држављанство. То су људи чији су преци ту, чији су гробови ту, куће ту. То су људи који су до јуче били у Црној Гори а ми сада њима ускраћујемо права у сопственој држави. То је дисркиминација која се мора зауставити и морамо постићи договор“, казао је Бојовић у Слободној зони са Драженом Живковићем.
Наводи и да је на ђелу реторика да се прича о томе да би тим предлогом угрозили бирачка права и пореметили бирачку слику у Црној Гори.
„Милан Кнежевић је дао рјешење за то, плави картон као у Турској, ми можемо разговарати о томе. Заговарати један вид такве дискриминације једног великог, огромног броја људи и да ми на то не реагујемо, то је неприхватљиво. Разговори су постојали између премијера Спајића, Мандића и Кнежевића. Биће вјероватно још разговора, стално се они воде. Од овог питања свакако нећемо одустати. Ми на крају крајева представљамо то бирачко тијело. Угрожена су, подсјетимо, и права и Албанаца и Бошњака“, закључио је Бојовић.