
Носилац листе коалиције ,,За будућност Херцег Новог (НСД, ДНП, ПСГ, УЦГ) и Боке – Једино сигурно” Иван Отовић поручио је да се њихова коалиција залаже за покретање свеобухватног дијалога везаног за децентрализацију, који не укључује само Морско добро, него и све друге ингеренције које треба да се спусте на локални ниво.
,,Општина мора да има већу ингеренцију када говоримо о приобалном појасу. Општина мора да се пита. Али, такође, ми морамо да изградимо додатне капацитете да бисмо на одговарајући начин газдовали обалом”, рекао је Отовић.
Нагласио је да Општина Херцег Нови мора да газдује обалом, али на одржив начин.




