
Одржан је колегијум Скупштине Црне Горе иза затворених врата. Предсједник Скупштине Андрија Мандић саопштио је колегама да, због ситуације у Ботуну, он није у могућности да води сједницу. Понудио је опцију да то уради неко од потпредсједника Скупштине.
Према нашим информацијама, представници опозиције су рекли да они не желе да учествују у таквом начину рада,и да неће дати кворум.
Казали су да већина треба да рјешава своје проблеме, и договорено је да неће наставити данас рад.
Ипак, начелно је усаглашено да ће имати ванредно засиједање да заврше послове који су данас остали недовршени, нарочито оних који се односе на законе из ЕУ агенде.
Мандић је потенцирао да неће да опструира рада Парламента, али је рекао да не може да предсједава у овом моменту сједницом.
Због ескалације ситуације у Ботуну, посланици Нове српске демократије данас раније су рекли да неће учествовати у наставку данашње сједнице Скупштине Црне Горе. То је Порталу РТЦГ рекао шеф посланичког клуба НСД Дејан Ђуровић.




