
,,Свјетски дан избјеглица, који обиљежавамо 20. јуна, вријеме је да се сјетимо хиљада људи који сваког дана бјеже из својих домова због рата, мржње, прогона”, казао је Милош Спаић члан Нове српске демократије.
Избјеглице нису број. То су људи са именом, сновима и успоменама.
Највећи терет избјеглиштва носе управо они који га најмање могу поднијети – жене, дјеца и старији.
Док конфликти и даље разарају Украјину, Газу, Израел, Иран, Сирију и друге дијелове свијета, морамо поставити суштинско питање: да ли смо ишта научили?
Јер када дође до избјеглиштва и патње народа – више није битно ко је у праву. Важно је само да се заустави страдање.
Избјеглице нису избјеглице својом одлуком – већ због нашег неуспјеха да изградимо праведан и миран свијет“, навео је Милош Спаић, политиколог, правник и заговорник политичког учешћа особа са инвалидитетом.




