
Учешће Црне Горе на Свјетској изложби ЕXPО 2025 и предстојећи сусрет са премијером Јапана добар су почетак будућег сјајног пријатељства наших двију земаља, поручио је премијер Милојко Спајић током обраћања на свечаности поводом Националног дана Црне Горе, који је обиљежен на Свјетској изложби у Осаки.
Спајић je саопштио да је простор Црне Горе на Еxпо 2025. године у Јапану био мали да прими огроман број заинтересованих посјетилаца. Он је на јапанском језику поручио да је за Црну Гору, да би успјела у времену глобалних изазова, од пресудног значаја да одабере пут развоја на бази знања, а Јапан је, како је казао, управо најбољи учитељ и примјер.
Указујући на чињеницу да је фокус овогодишње изложбе на иновацијама, одрживости и инклузивности премијер је казао да се као такав у потпуности уклапа у стратешку оријентацију Црне Горе ка паметном и одрживом развоју.
Национални дан Црне Горе на Еxпо 2025 у Јапану обиљежен уз сјајан наступ наше оперске диве Тамаре Рађеновић.




