У Војводини је трећи Дан жалости због 14 страдалих у рушењу надстрешнице на жељезничкој станици у Новом Саду.
Грађани широм Србије одају пошту страдалима, од којих су неки сахрањени јуче, док ће остале жртве бити сахрањене данас.
Троје пацијената који су тешко повријеђени усљед пада надстрешнице на новосадској Железничкој станици и даље се налазе у тешком стању, а лекари дају све од себе у борби за њихове животе, рекла је за Тањуг директорка Клиничког центра Војводине (КЦВ) Весна Туркулов.
Директор Ургентог центра Нови Сад др Драганом Николићем рекао је да имају мониторинг повријеђених пацијената 24 часа.
Мирјана Кнежевић из Института за трансфузију крви рекла је за РТС да је да је за два дана 600 људи дало крв у Београду.
Утврђује се одговорност за рушење дијела зграде Железничке станице. Више јавно тужилаштво у Новом Саду, до јуче је саслушало 40 особа, међу њима и министра грађевинарства Горана Весића, директора Завода за заштиту споменика културе Новог Сада, одговорне у ,,Жељезницама Србије” и ,,Инфраструктури железница Србије” и одговорне за извођење радова.
Изузета је документација Министарства грађевинарства која ће бити предата вјештацима на даље поступање.
Предсједник Владе Србије Милош Вучевић потврдио је да се интензивно ради на утврђивању кривичне и политичке одговорности за ову трагедију.
Сматра да је, да би се дошло до истине, потребно чути грађевинске експерте. Потом ће, каже, бити утврђена и политичка одговорност, на миран и одговоран начин.
Предсједница Скупштине Србије Ана Брнабић истакла је да је случај преузело Тужилаштво и да неће бити заштићених, нити ће, каже, ишта бити сакривено.
У Саборном храму Светог великомученика Георгија, у присуству митрополита бачког Иринеја, служен је помен свима који су трагично страдали.
Поводом ове трагедије патријарх Порфирије је нагласио да бол народа треба преточити у молитву за настрадале и снагу њихових ближњих.