
Председник Српске напредне странке (СНС) Милош Вучевић савјетник предсједника Србије за регионална питања казао је синоћ за Информер да се никада неће склонити пред онима који шире мржњу и да ће се још јаче борити против њих и да су га јучерашњим окупљањеми спред његове куће блокадери додатно убиједили да је на правом путу. Вучевић је навео да су он и чланови његове породице добро и захвалио свима који брину и који су им пружили подршку.
„Прије подне су блокирали студенте Правног факултета. Они су згубидани, нацисти који иду на туђе адресе. Ми никада то не бисмо радили.
Подсјећамо да се око 150 блокадера окупирало јуче у улици у којој живи Вучевић и његова породица. На снимку који је објавио градоначелник Новог Сада Жарко Мићин, јасно се види дивљаштво оних који су спремни на линч сваког ко им се супростави, преносе Новости.
Председник Владе Србије проф. др Ђуро Мацут најоштрије је осудио напад на породични дом Вучевића рекавши да су напади те врсте – било да су усмерени на појединце, њихову имовину или породице – недопустиви у демократском друштву и представљају црвену линију која се не сме прелазити.
,,Позивам све да се уздрже од изазивања тензија које не воде ничему добром”, поручио је премијер Србије и нагласио да се политичке, идеолошке или било какве друге разлике морају решавати искључиво у институцијама и у оквиру закона, а не на улици или кроз акте насиља.
Предсједница Народне скупштине Ана Брнабић изјавила је да „блокадери” неће успети да уплаше Вучевића и да ће СНС ће стајати увек на бранику отаџбине.
Извор: Политика




