
Предсједник Србије Александар Вучић казао је синоћ на Тв ,,Информер” да ће држава у суботу одсвирати крај, и позвао грађане да тог дана не шаљу дјецу на протест.
Говорећи о састанку са сином председника САД Доналда Трампа, Вучић је казао да је Доналд Трамп Млађи са њим урадио интервју и да је са њим разговарао и о блокадерима, те да Трамп Млађи све одлично разуме. Нагласио је да је блокада која се дешавала испред РТС-а класична талачка криза.
,,Цијела Србија се додворава блокадерима и нико не сме да им писне ништа. Људи из странке коју највише волим ћуте као заливени. Одакле вам право да било кога блокирате? питао је је Вучић и додао да су пленуми и зборови најгора комбинација идеја Димитрија Љотића и комунизма.
,,Желе да нам разоре земљу, демократско друштво. Ово је борба за државу. Нећу да пустим без борбе да нам разоре државу. Победе ли ови, неће бити државе. Док сам жив борићу се против тога и снага којом ћу да се борим биће све већа – рекао је Вучић.
Вучић је подсјетио да у Србији данас има највише изграђених путева и пруга, као и на највише плате и пензије у историји, највише стадиона, болница…Казао је да се 10 година од овог зла и лудила Србија неће излијечити, иако ће брже подићи економију.
Предсједник Србије је нагласио да жив неће пристати на прелазну владу.
,,Влада друштвеног поверења? Како се то друштвено поверење стиче? Пленуми и зборови одређују шта је друштво и поверење? Поверење се одређује изборном вољом грађана – рекао је Вучић и најавио највећи скуп 28. марта у Београду.
,,Верујем у Србију. То ће бити највећи скуп у Србији икада, ако ме е убију. А и тада ће, чак и да то ураде, бити један од највећих скупова – најавио је Вучић и додао да ће се 28. марта борити за захтеве студенета који желе да уче.
,,Ми ћемо или да дођемо да ослобађамо Србију, а надам се да нећемо, него да ћемо да изађемо са програмом покрета за народ и држава, да покажемо наше идеје, а нису зборови и пленуми, наша идеја је да Србија наставља да се развија убрзано, да радимо и учимо, а не да згубиднимо – казао је он.
Замолио је људе да 15. добро размисле пре него што предузму насиље, а људе да не доводе старије и децу на тај скуп и додао да ће држава ухапсити сваког силеџију који покуша да руши земљу. Предсједник Србије је најавио да ће ,,држава у суботу да одсвира крај”.
Осврћући се на јучерашње преговоре у Џеди између САД и Украјине Вучић је истакао да је НАТО без САД ништа, те да Русима не одговара примирје од 30 дана у Украјини.
Извор: Тв Информер




