
Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је на састанку са делегацијом студената који се противе блокадама да је веома забринут због њихове најаве да ће ступити у штајк глађу, уколико сви факултети не почну са радом. Замолио је студенте да то не чине и не одлучују де на тако радикалан чин који угрожава здравље.
Вучић је у Предсједништву Србије делегацији студената који хоће да уче, у којој су поред Милоша Павловића и студенти Владимир Балаћ и Лука Лалошевић поручио да су се неки вратили макар у Ниш на своје факултете, и да могу да уче.
Павловић је захвалио Вучићу у име свих студената из Пионирског парка који 89 дана бораве тамо.
,,Уништили су нам годину дана, годину дана која се не може надокнадити. Наши колеге из региона, када погледате, имају све време право на школовање. Они се школују и далеко иду напред, док ми остајемо иза њих, када погледамо тек Европу. Тако да ми веома стагнирамо”, рекао је Павловић.
Навео је да су разговарали и са европском комесарком Мартом Кос јер желе да знање буде у фокусу и да су се немајући више куд одлучили на последњи корак – штрајк глађу.
Вучић је казао да му је жао кроз шта су све студенти који желе да уче морали да прођу протеклих месеци.
После састанка студенти ће саопштити да ли ће ступити у раније најављен штрајк глађу.
Извор: РТС




