
Посланица Нове српске демократије (НСД) Бојана Пићан казала је да је Министарство рада, запошљавања и социјалног дијалога показало да закон у Црној Гори има снагу, стајући у заштиту радника предузећа „Водовод и канализација“ д.о.о. Будва, који су били жртве отвореног и свјесног кршења закона.
Захваљујем министарки Наиди Нишић и вршитељки дужности секретарке Ивани Ђођић које су се озбиљно и одговорно позабавиле случајем у „Водоводу и канализацији“ и спријечиле незаконите и бахате радње Николе Јовановића и директора Милана Перовића чији је циљ био политички и лични обрачун са запосленима, а не законито управљање предузећем. Брза реакција Министарства разоткрила је истину – преко 20 радника незаконито je отпуштено и биће враћени на посао. А они који су себи дали за право да се поигравају људским судбинама треба да одговарају. Оставити трудницу без посла представља свирепо кршење закона и основних људских права. Нека им иде на част што су себи дали за право да угрозе егзистенцију било ког човјека, изложе га стресу пред празнике и доведу у неизвјесност.
Посебно забрињава чињеница да је инспекторка рада доведена у заблуду, што указује на озбиљне сумње у намјерно обмањивање државних органа. Такво поступање не може и не смије остати без кривичне одговорности.
Очекујем да надлежни органи хитно покрену кривичне поступке против свих одговорних лица која су свјесно кршила закон и злоупотријебила овлашћења како би се обрачунавали са радницима који свој посао обављају часно и одговорно, и то непосредно пред новогодишње празнике, стоји у саопштењу Пићан.




