
Грађани Подгорице у наредном периоду могу очекивати квалитетнији и поузданији јавни градски превоз. Градско предузеће ,,Путеви” обновило је возни парк новим возилима за приградске и сеоске линије, док су централне градске руте додатно појачане аутобусима великог капацитета.
Градско предузеће Путеви у претходном периоду расписало је међународни тендер, гдје је набављено 11 комби возила који имају до 27 мјеста.
„Аутобуси се данас пуштају у саобраћај због завршетка потребних процедура, техничке регистрације и добијања лиценци. Управо данас почињу с радом. Намијењени су свим приградским линијама и сеоским подручјима. Посебно сам поносан што је ријеч о суперлуксузним мерцедес аутобусима, који ће дуги низ година квалитетно служити грађанима Подгорице“, истакао је директор тог градског предузећа Радош Зечевић.
Додаје да је набављено и 18 половних за центалне линије, међу којима су се најбоље показали хармоника аутобуси.
„Хармоника аутобуси су се заиста показали као пун погодак. Планирамо да у јануару набавимо још четири или пет, јер значајно доприносе рјешавању проблема гужви. Највеће гужве настају у периодима доласка и одласка с посла, а хармоника аутобус може да прими и до 200 путника“, закључује Зечевић.
Предузеће располаже пристојним возним парком, који ће се по потреби допуњавати, те грађани неће имати проблема са јавним градским саобраћајем, поручио је Зечевић.




