
Screenshot
Поводом Свјетског дана особа са аутизмом зграда Скупштине Црне Горе освијетљена је плавом бојом
Поводом 2. априла – Свјетског дана особа са аутизмом, зграда Скупштине Црне Горе вечерас је освијетљена плавом бојом, у знак солидарности са обољелима из ове рањиве категорије становништва.
Скупштина Црне Горе, како наводе у саопштењу, придружује се бројним институцијама у свијету, које на симболичан начин показују бригу према особама са аутизмом, нарочито према дјеци, која заслужују помну пажњу цијелог друштва.
“Овај датум обиљежава се широм свијета под слоганом #ЛигхтИтУпБлуе, а међународна организација Аутисм Спеакс (Аутизам говори) сваке године позива организације и појединце да се укључе у глобалну кампању. Тада многе познате зграде, мостови и други објекти свијетле у плавој боји која је препознатљиви симбол за особе са аутизмом”, наводе у саопштењу.




