
Представници Демократске народне партије (ДНП) у Влади Маја Вукићевић и Милун Зоговић поднијеће данас оставке на функције у извршној власти. То ће озваничити на сједници Предсједништва ДНП-а. Зоговић је то саопштио на данашњој конференцији за новинаре.
Зоговић је нагласио да су на данашњој сједници Владе поводом њихове иницијативе добили одговор да се идентитетским питањима не бави Влада, већ парламент.
,,Тражено је само да се прихвати наша иницијатива и формира радно тијело како би изашли са предлозима измјена Устава и закона и дошли до тога да законодавни оквир уважи оно што је реалност Црне Горе. Упркос овој објективној статистичкој чињеници српски језик није службени. Спајић је дао одређену врсту подршке нашој иницијативи, али не и да је прослиједи парламенту”, нагласио је Зоговић.
Он је казао да је захвалан на том разумијевању премијера, али не и да није спреман да партиципира у овоме и да прослиједи нашу иницијативу Скупштини Црне Горе.
,,Предсједништво ће имати сједницу сјутра у 12 сати и поднијећемо оставке на функцију министра саобраћаја и потпредсједника Владе за инфаструктуру и регионални развој.




