
Држављанка Црне Горе А.К., која је имала 24 године, погинула је послије пада са зграде у Београду, преносе медији у Србији.
Трагедија се догодила синоћ око 21 сат у београдској општини Палилула, када је дјевојка пала на бетон испред зграде под још неразјашњеним околностима.
„Тијело је изненада пало на плочник. Када смо пришли, затекли смо непомично тијело. Убрзо су се на прозорима појавиле и њене другарице, које су почеле да вриште“, испричали су пролазници.
Припадници полиције синоћ су, према наводима „Телеграфа“, сатима обављали разговор са цимеркама настрадале дјевојке, покушавајући да сазнају шта се дешавало непосредно прије несреће.
Један од станара зграде, који се у тренутку трагедије налазио свега неколико метара од мјеста пада, описао је тренутке ужаса.
„Све се десило у секунди. Шетао сам пса и одједном се зачуо тај језив, туп ударац о бетон. Прво сам помислио да је некоме пала саксија или комад намјештаја са терасе, али када сам пришао… тај призор нећу заборавити док сам жив. Дјевојка је непомично лежала, а убрзо се зачуо врисак са виших спратова. Људи су почели да излијећу из зграде, завладала је општа паника“, испричао је видно потресени комшија.
А данас, мук и тишина испред зграде. Комшије из улаза су рекли да су шокирани трагедијом.
„Она живи у улазу. Подстанар је. Са њом ваљда живе и још неке дјевојке. Нико се на њих није жалио, а оне су све биле уљудне и лијепо васпитане. Шта се тачно догодило и како је она испала кроз прозор знају само они који су у том тренутку били са њом. Знам само да су сви проблеми рјешиви и да ништа није вриједно живота“, рекао је један од станара зграде.
Станарка је испричала да је видјела леш несрећне дјевојке.
„Комшије са шестог спрата чуле су вриску, али ја то нисам чула. Она је живјела са још двије цимерке на четвртом спрату. Отворила сам прозор и угледала леш. Било је језиво. У једном тренутку дошли су и Хитна помоћ и полиција, који су могли само да утврде да је, нажалост, погинула. Тијело је дуго било испред улаза“, испричала је житељка за „Ало“.
Више јавно тужилаштво (ВЈТ) у Београду наложило је хитну обдукцију тијела ради утврђивања тачног узрока смрти, као и узимање токсиколошког налаза како би се провјерило присуство супстанци у крви.




