
Предсједница Скупштине Главног града Јелена Боровинић Бојовић уручила је јуче награде учесницима Градског маскенбала „Свијет дјечје маске”, који је одржан на Тргу независности, у организацији ЈУ Дјечји савез.
Догађај је организован у склопу отварања манифестације ,,Подгоричко културно љето” која ће трајати од 31. маја до 21. септембра.
„Велико ми је задовољство што се баш данас, уз осмијехе, игру и дјечју радост, отвара Подгоричко културно љето. У име Скупштине Главног града и у своје лично име, желим да вам честитам на труду, идејама и ведрини којом сте нас све одушевили. Иако ћу само некима уручити награде, ви сте сви побједници. Ваши осмјеси су ваша и наша најврједнија награда”, поручила је предсједница Скупштине.
Манифестација је окупила велики број родитеља и дјеце која су са поносом представила своје маске и костиме.
Двадесетшесто издање Подгоричког културног љета организује Секретаријат за културу Главног града, у сарадњи са градским установама културе, као и бројним домаћим и међународним партнерима. Ова манифестација ће у периоду од јуна до септембра посјетиоцима понудити богат програм: концерте, фестивале, позоришне представе, књижевне вечери, изложбе, филмске пројекције и бројне догађаје на отвореном.





