
Поскупљење струје у овој години неће бити, саопштено је Градској телевизији из Електропривреде. И даље ће бити повластица за најугроженије категорије становништва и редовне платише.
Поскупљења струје од првог јануара није било, а руководилац Сектора за корпоративне комуникације у Електропривреди Томаш Дамјановић очекује да тако и остане.
„Чињеница је да већ неколико година се уопште не повећава цијена активне енергије, то је нешто доминантно и на шта Електропривреда може да утиче, чињеница је да су сви бројни прозводи како они из широке потрошње, тако и енергенти драстично поскупили и то је довело до тога да јако велики број људи цијенећи да цијена активне енергије није скочила“, казао је Дамјановић.
Дамјановић истиче да се рачуни разликују зависно од периода године.
„Природно је да вам рачуни јул и август буду већи нарочито на приморју, те није то само ствар климатских збивања него и чињеница да туристистички сектор у значајној мјери зависи од тога,а да је у неким другим мјесецима нижи. У крајњој линији да сус ве мјере које је Електропривреда предузимала у минулих неколико година доприносило томе да се осјети стабилност код крајњих купаца“, појаснио је Дамјановић.
Ипак, грађани сматрају да су рачуни за струју високи.
„Просјечан рачун је 102 еура. Стварно је скупа струја, иначе је све скупо и намирнице и струја и све“, казао је један од анкетираних грађана.
Субвенција ће, каже Дамјановић, бити и даље.
„Мрежне услуге за све потрошаче, независно од тога да ли имате дуг или не за утрошењу електричну енергију,а када су чланови Златног тима и остали редовни купци уколико је мјесечна потрошња до 500 кв сату на активну енергију имате 38 одсто, а остали редовни потрошачи 21,5 исто на актовну енергију“, казао је Дамјановић.
Иако ће Термоелектрана Пљевља, која производи више од 40 одсто струје, наредних седам и по мјесеци због еколошке реконструкције, бити ван погона то неће утицати на уредно снабдијевање потрошача, јер су увезене недостајуће количине, закључио је Дамјановић.




