
Министар просторног планирања, урбанизма и државне имовине Славен Радуновић изјавио је јуче на сједници Одбора за туризам, пољопривреду, екологију и просторно планирање да инвеститор из УАЕ Мохамед Алабар није утицао на Просторни план Црне Горе, и да је тај документ израђен максимално професионално
Радуновић је рекао да никада није упознао Алабара, нити је информисан о томе да је доставио понуду за закуп плаже у Улцињу. Министар каже да поздравља политику провлачења страних инвестиција, и да сами споразуми са УАЕ представљају оквир у коме не види ништа забрињавајуће.
„Те споразуме доживљавам као опште, као исказивање добрих намјера од стране УАЕ“, рекао је Радуновић.
Како је рекао, тешко је разумјети откуд толико критика, посебно јер је јуче потписан меморандум са компанијом Бехтел, па то нико не проблематизује.
„Оно што је важно – наша је задња и ми доносимо све одлуке“, казао је Радуновић.
Поднијета су и четири амандмана на Предлог закона о легализацији бесправних објеката о чему је Радуновић казао да у том ресору имају мало инспектора те да грађевинске дозволе може да прегледа и комунална инспекција.
„Мораћемо измијенити амандман, јер овај број инспектора који имамо не би могао да опслужи читаву Црну Гору без помоћи општина па предлажем да се и комунални инсепктори у општинама овласте да обављају послове, односно да провјеравају грађевинске дозволе за објекте, само да провјери да ли има или нема грађевинску дозволу и онда пријави нама и онда ће наши инспектори да преузимају посао“, предложио је Радуновић, што је Одбор једногласно прихватио.




