
Народна скупштина Републике Српске усвојила је јуче Нацрт закона о допуни Закона о употреби заставе, грба и химне. Уз химну ,,Моја Република” изводиће се и химна ,,Боже правде”. Уз амблем биће истицан и грб Немањића. У складу са чланом 30 усвојене Декларације Свесрпског сабора – химна ,,Боже правде” свесрпска је химна, а двоглави орао Немањића национални је свесрпски грб.
,,Циљ овог закона је да имамо право да ставимо овдје грб Републике Српске по којем је формирана”- навео је предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић.
Томе се радују посланици НПС. Кажу, након седамнаест година враћамо симболе који су уткани у српски народ. Симболе постојања и рађања Републике Српске.
Вулин: Велики дан за Српску и све Србе
Честитам Народној скупштини Републике Српске и српској браћи свих вјера велики корак ка заједничкој будућност, јер ово је велики дан за Српску и све Србе, рекао је потпредсједник Владе Србије и сенатор Републике Српске Александар Вулин.
Рекао је да је су тробојка са грбом Немањића и ,,Боже правде” симбол јединства коме Срби теже вековима.
– Оспорити право Српској да одлучује који симболи је одређују и представљају њене тежње и наде, значи оспорити право Србима да доносе демократске одлуке о себи. НСРС је показала да се подвала покрајинског идентитета који ће послужити за одвајање или супротстављање јединственој великој српској нацији никада више неће примити међу Србима ван Србије. Ово је доказ да су Срби јединствен политички народ и да нас више ништа неће завадити и учинити плијеном великих. НСРС и српској браћи свих вјера честитам још један велики корак ка заједничкој будућности. Боже правде – поручио је Вулин реагујући на то што је Народна скупштина Републике Српске усвојила Нацрт закона о употреби грба Немањића и химне ,,Боже правде”.




