
ЕУ је Црној Гори управо уплатила готово 27 милиона еура из Плана раста, саопштио је на друштвеној мрежи ,,X” премијер Милојко Спајић.
Тиме је препозната вриједност реформске агенде коју је Влада Црне Горе кандидовала прошле године.
,,Укупан износ од 383 милиона еура која ћемо постепено добијати у наредне двије године, усмјерићемо на реализацију свеобухватних реформи које доносе конкретне користи грађанима. Градимо 12 нових вртића, 11 основних школа и два студентска дома”, навео је Спајић.
Како је рекао, улажу у инклузивно образовање и развој нових вјештина.
,,Добијамо више енергије из обновљивих извора. Јачамо буџет и ширимо социјалне услуге. Уводимо нове дигиталне услуге и скраћујемо редове на шалтерима. Успостављамо бољу контролу јавних набавки и јачамо борбу против сиве економије”, наводи Спајић, те истиче да реформе нијесу само бирократија, оне значе бољи живот.




