
Премијер Црне Горе Милојко Спајић озваничио је завршетак радова на дионици пута Никшић – Кусиде, према БиХ укупне дужине 34 километра, која ће повезивати Никшић са Требињем, Мостаром, Хрватском и на крају Европом. Поручио је да је велики инвестициони замајац пред нама и најавио да ћемо осим регионалних магистралних путева, врло брзо имати и аутопутеве.
,,Велико је задовољство да отварамо још једну дионицу, једног пута који, осим регионалног, има и међународни карактер. Пута према БиХ укупне дужине 34 километра. Управо је ова посљедња дионица била та која завршава ту етапу. Седам милиона еура је вриједио пројекат”, саопштио је Спајић.
Према његовим ријечима, ова дионица је јако битно за повезивање Црне Горе и БиХ, као и повезивање Никшића са Требињем, Мостаром, Хрватском и на крају Европом.
,,Мислим да је ово један пројекат који превазилази локални карактер. За нас је јако битно да се Црна Гора равномјерно развија и да у свакој општини имамо активне пројекте које ћемо спроводити наравно до краја. Видите да час смо на југу, час смо на сјеверу, час смо у централној регији. Тако да нећемо запоставити апсолутно ниједну општину, ниједну регију у Црној Гори”, нагласио је Спајић.
Најавио је да је велики инвестициони замајац испред нас.
,,Осим регионалних магистралних путева, врло брзо ћемо имати и аутопутеве. Већ ово љето, надам се да ћемо успјети да потпишемо и да идемо у пројекат Андријевица-Матешева. Али ћемо и кроз ребаланс, као што сам и најавио, имати 9,2 километра брзе цесте, обилазнице око Будве до Грбља. И то исто четири траке. Значи води се као аутопут по европским правилима. Тако да полако улазимо у циклус изградње аутопутева”, додао је Спајић.
Спајић је на крају казао да се улази у фазу извођења радова, односно тендера за извођење радова, послије идејних рјешења које као Влада нијесу имали када су дошли, те идејних пројеката које су послије тога развијели.
Министарка саобраћаја Маја Вукићевић поручила је да је извршена потпуна реконструкција пута М7 са новим тротоарима и новом расвјетом.
,,Све ће то допринијети и бољој безбједности самих пјешака, али и учесника у саобраћају”, оцијенила је Вукићевић.
Нагласила је да то још један пројекат који је успјешно завршен, те се нада се да ће ускоро кренути и остали најављени.
,,Радимо и на југу и на сјеверу. Много је активности Министарства саобраћаја и Владе. Наше је опредељење да инфраструктуру учинимо што бољом”, закључила је Вукићевић.




