
Централни скуп у оквиру ,,Свенародног сабора”, на коме ће бити промовисан Покрет за народ и државу почеће у 18 ласова у Нишу а окупљенима ће се обратити предсједник Србије Александар Вучић, који ће представити идеје како би Србија и Ниш требало да изгледају у будућности.
Вучић је позвао грађане из Ниша и свих крајева Србије да дођу како би на миран и достојанствен начин показали да се пристојна Србија не може побиједити.
Предсједник Србије је у интервјуу за Ниш ТВ, ТВ Пинк и Прву синоћ по доласку у Ниш, рекао да ће на скупу изаћи и са идејама како би Србија и Ниш требало да изгледају у будућности.
Захвалио је свим грађанима који су веровали у то што ради и који су му пружили подршку и када је отишао у Москву, знајући да неће бити лако да одбрани позицију Србије пред некима са Запада.
На питање да ли постоји бојазан да ће се поновити насиље од 21. марта, Вучић је поручио да неће и да они који блокирају говоре о томе да су за поштовање институција, а згазили су све институције.
Вучић је нагласио да је тежак злочин све ово што су блокадама урадили против Србије, како је рекао, без имало одговорности, без имало размишљања, без ичега и додао да инвеститори да долазе и да имају више него дупло мање инвестиције него у претходним годинама у истом периоду.
Вучић је истакао да су блокадери од почетка само хтели власт по сваку цену и “обарање” оних који нису по вољи појединих центара моћи.
Подсетио је да се јуче у Тирани поново састао са Кајом Калас и са председником Европског савета Антонијом Коштом, за ког каже да се показао као пријатељ Србије.
,,Гледамо да будемо наравно на европском путу. То је оно што је била политика и остаће политика до краја мог мандата. Али наравно да имамо добре односе са нашим традиционалним пријатељима као што су Кина и Русија. Немојте сметнути с ума да нам је Кина данас три од прва четири извозника”, рекао је Вучић.
Говорећи о ситуацији у АП Косово и Метохија, Вучић је подвукао да људи у свету полако почињу да разумеју ко је тај који уноси немир и који жели нареде и сукобе у Покрајини, наводећи да је веома важно саопштење Канцеларије за спољне послове ЕУ (ЕЕАС), јер је први пут реаговала на такав начин.
,,Мислим да је и саопштење ЕЕАС-а, веома важно, мислим да су се по први пут они данас на такав начин изјаснили, али и америчка амбасада у Приштини јуче. Полако људи почињу да разумеју ко је тај који уноси немир и који жели нареде и сукобе и на Косову и Метохији. Важно је да политички можемо да делујемо”, рекао је Вучић, поводом саопштења у коме Европска унија позива Аљбина Куртија и власти у Приштини да зауставе затварања јавних служби на КиМ, реагујући на затварања и насилне упаде у српске институције на северу КиМ.





