
Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у четвртину финала Светског првенства пошто је убедљиво надиграла селекцију Јапана са 21:14. Српске ватерполисте у четвртфиналну очекује екипа Сједињених америчких Држава (САД).
Јапан је делфинима озбиљан отпор пружао само у прва четири минута сусрета када је резултат на семафору био 2:2, одкада је Србија у потпуности надјачала ривала.
Делфини су головима са велике дистанце и са центарских позиција успевали да пробију одбрану Јапана.
Најефикаснији у репрезентацији Србије били су Страхиња Рашовић и Борис Вапенски са по четири постигнута гола. Милош Ћук и Ђорђе Лазић постигли су по три гола.
У селекцији Јапана по три гола дали су Тои Сузуки, Јусуке Инаба и Тајо Ватанабе.






