
На електронској сједници Владе за директора Агенције за националну безбједност (АНБ) изабран је Ивица Јановић, који је претходно био вршилац дужности директора АНБ-а. Јановић је претходно, на јучернашњој сједници Скупштине Црне Горе добио повјерење посланика да буде изабран на ову функцију.
Посланик Нове српске демократије (НСД) Јован Вучуровић изјавио је на сједници Парламента да се нада да ће Јановић успјети да реформише и демократизује службу која је, како је рекао, била бастион бившег режима.
,,Посебно очекујемо да се испита ко је спалио и како документацију из АНБ-а, претпостављам на Жабљаку, 1. и 2. септембра 2020. године, одмах након избора”, казао је Вучуровић.
Он је рекао да су раније гранитуре у АНБ-у прогониле бивши Демократски форнт (ДФ), о чему свједочи судски процес који се води због тога што је агенција незаконито 2020. године прислушкивала активисте Фронта у хотелу Палас у Петровцу и додао да очекује конкретне кораке у правцу реформе у АНБ-у”, рекао је Вучуровић.




