
Предсједник Општине Пљевља Дарио Вранеш оптужио је Еколошку инспекцију за уцјене.
Еколошка инспекција по рјешењу еколошког инспектора из 2024.године данас је дошла у Пљевља и наложила прекид рада Котларнице у Скерлићевој улици.
Вранеш је новинарима рекао да рад котларнице има пуну подршку локалне самоуправе. Како је навео, наставља се омаловажавање Пљевљака.
„Предсједник државе, премијер ни министар екологије нити други на важним функцијама нијесу дошли у Пљевља послије ове катастрофе. Незавнично чујем да се грађани спремају да се самоиницијативно блокирају рад Термоелектране ако се затвори котларница“, рекао је Вранеш.
Он каже да инспекција затвара котларницу али не затвара Термоелектрану, иако она троши пуно више угља. То је, казао је, дискриминаторски однос централне власти према Пљевљима.
Вранеш је рекао да кризни штаб засједа о предузетим мјерама и да је општина уз грађане.




