
Поводом изјаве предсједника Репубике Српске да ће Србија и Српска бити једног дана једна држава, огласила се и Амбасада САД у БиХ поруком да Српска не постоји изван БиХ и да ће у супротном САД штити суверенитет, територијални интегритет и мултиетничност БиХ.
– Ево чињеница: Република Српска је ентитет у БиХ. Она не постоји изван Босне и Херцеговине, а према Уставу БиХ, ни ентитет нити било која друга административна јединица нижег нивоа нема право на отцепљење или уједињење с другом државом – навели су из Амбасаде САД на Твитеру.
Навели су да Додик греши ако мисли да ће САД стајати по страни док он гура БиХ у сукоб.
– Сједињене Државе ће штитити Босну и Херцеговину и осигурати да се одржи њен суверенитет, територијални интегритет и мултиетнички карактер – написали су из Амбасаде САД.







