
Предсједник Демократске народне партије Милан Кнежевић казао је за Ало да се након 30. августа ситуација у Црној Гори није специјално промијенила, посебно ако се погледају спољно-политички приоритети Црне Горе и спољнополитичке одлуке које су се доносиле у ових пет година.
„Оно што је сасвим јасно јесте да Демократска народна партија, без обзира на покушаје слабљења, сигурно неће одустати од својих програмских идеолошких принципа и, уколико Влада Милојка Спајића не уважи наше иницијативе о нормирању српског језика као службеног у Уставу, о нормирању тробојке као народне заставе и о доношењу Закона о држављанству и свеобухватном дијалогу везано за дешавања у Ботуну и постројење пречишћавања отпадних вода, ми ћемо свакако напустити Владу, за ту одлуку је гласало предсједништво Демократске народне партије. Нажалост, доскорошњи функционер наше партије је због те одлуке напустио странку данас. То је његово право и његов избор“, казао је Кнежевић.
Додао је да је увјерен да већина грађана српске националности, али и грађана који у потпуности разумију ову актуелну регионалну и политичку ситуацију и у Црној Гори и шире, их подржава и схвата да се у овом тренутку морају изборити за оно што је круцијални интерес српског народа у Црној Гори.
„Такође бих се осврнуо и на ово што се десило са Владиславом Дајковићем, још један покушај и једна демонстрација дискриминације само зато што је дошао да подржи грађане Зете које је дан прије тога хапсило 680 полицајаца под пуном ратном опремом, то најбоље говори о карактеру власти, зато сам био у праву када сам саопштио да нема пуно разлике између онога што се десило прије 30. августа и репресивног апарата за вријеме Мила Ђукановића и, нажалост, репресивног апарата за вријеме владе Милојка Спајића“, рекао је он.
Они, истакао је, очекују сједницу Владе и очекују да њихове иницијативе буду прихваћене.
„Уколико наше иницијативе не буду прихваћене, за мене ће бити обавезујућа одлука предсједништва Демократске народне партије, то јест ми ћемо напустити Владу Милојка Спајића, отказаћемо подршку у Скупштини Црне Горе и његовој Влади, али ћемо напустити власт у Скупштини Главног града Подгорица и отказаћемо подршку градоначелнику Саши Мујовићу и крећемо у једну бескомпромисну кампању и борбу за права и српског народа и свих оних који говоре српским језиком и сматрају да између православних Срба и Црногораца не постоји никаква разлика и да се ради о браћи, једном народу“, закључио је Кнежевић.




