
Директор Канцеларије за КиМ изјавио је да Приштина нема право ни по једном важећем споразуму, нити договору да формира такозвану Војску Косова, нити да наоружава припаднике тзв. косовских безбједносних снага, упркос свакодневним настојањима Аљбина Куртија да, како је навео, звецка оружјем и да се обрачунава са голоруким српским народом.„Једина валидна војна оружана формација на простору Косова и Метохије јесте међународна мисија Кфора и тако мора остати, свиђало се то Куртију или не“, поручио је Петковић.
Према ријечима Петковића, нико није наиван да вјерује у Куртијеве „шарене лаже“ о некаквим „одбрамбеним разлозима“ за наоружавањем припадника тзв. косовских безбједносних снага, када му нико не пријети, као и да једино пријетње упућује Курти, који својим једностраним потезима сваког дана показује да жели сукобе.
Пријетња за мир и безбједност на овим просторима и у региону читавог западног Балкана јесте Аљбин Курти, коме су, навео је Петковић, кршење споразума, напади на Србе и глуматање непостојеће жртве дио свакодневице.
„Умјесто да ради на деескалацији прилика на терену и смиривању кризе коју је изазвао својим једностраним акцијама на сјеверу Косова и Метохије, Аљбин Курти наставља да показује своје милитантно лице оружјем и пропагандним изјавама. Али заправо се иза свих тих Куртијевих порука којима само жели да у очима јавности испадне снажан, крије један слабић који је увијек био мањи од маковог зрна пред предсједником Вучићем у свим ранијим сусретима у Бриселу“, закључио је Петковић.





