
Министар спорта и младих, Драгослав Шћекић казао је у емисији “Реферат” на Градској ТВ да Бошњачка странка мора да прекине било какву сарадњу са ДПС-ом и да је већ требало да раскине коалицију са том партијом у Бијелом Пољу. Шћекић је најавио и да ће се кандидовати за предсједника Социјалистичке народне партије.
Коментаришући ситуацију у власти и опречне ставове, Шћекић је навео да власт на државном нивоу чине бројне коалиције и да сви имају право на своје ставове.
“Поједини политички субјекти морају да се одлуче да ли су у овој Влади и да ли прихватају ове политичке партнере или ће да остану заробљени са одређеним субјектима из претходног режима. Мислим на све који размишљају у том правцу. Схватам да Бошњачка странка и ДФ имају дијаметралне разлике када су у питању национални интереси, али Бошњаци морају да схвате да треба да гласају за своје представнике, осим ако су неке димензије које просто излазе из оквира закона. Не можемо да ослушкујемо шта желе опозиционе партије“, поручио је Шћекић.
На питање да ли је Бошњачкој странци ближи ДПС, који је у опозицији, или НСД, СНП, ДНП, који су дио власти, Шћекић наводи да би волио да су, прије свега, потпуно прекинули комуникацију у смислу политичке сарадње са ДПС-ом, а то је питање за њих.
“Мислим и да коалиција у Бијелом Пољу треба да буде раскинута, што је политички коректно. Поштујем одређене договоре, као и ставове, али морамо да држимо ријеч и да имамо принципе. Оног момента када сте постали дио једног новог политичког амбијента, онда треба да будете у пуном капацитету дио тог новог политичког амбијента и да дате све од себе да то успије. Логично је и да у породици има различитих мишљења, а не у Влади која је са толико разлика. Ипак, постоји једна заједничка ствар, потреба да будете дио власти и одлучујете о најзначајнинијим државним питањима, да будете ту, а да не пратите то на свим нивоима, онда то није у реду“, истакао је Шћекић.
Према његовим ријечима, Бошњачка странка треба да прекине било какву сарадњу са ДПС-ом, имајући у виду да су то носиоци периода који је „потпуно уништио Црну Гору, у сваком смислу и претворио је у поље криминала, корупције, лошег здравства, образовања и много је неријешених проблема“.
“Грађани су 30. августа 2020. године, што су поновили још два пута, рекли да више не желе да живе у таквом амбијенту, а ми смо дужни да се тако понашамо. Ако желимо да будемо дио власти онда морамо да прихватимо и неке ствари које нам се можда не свиђају или се у неком дијелу не слажу са нашим програмом. Мора да се врати поштовање и повјерење. Не смијемо дозволити да на поштовање и повјерење, као и моралне вриједности и квалитетно вођење државе, указује ДПС, који је државу довео на најгоре гране. То просто није тако, јер се Влада понаша и ради одговорно“, казао је Шћекић.
Наводи да је довољно рекао о именовању Ранка Кривокапића.
“Он је неко ко је стално слао лошу поруку када су у питању добри међуљудски односи. Кривокапић је неко ко је посијао сјеме раздора међу браћом и неко ко је водио политику која је толико изазвала разлика и судара у Црној Гори, да смо ми тежиште са правне државе и економије, пренијели на национална препуцавања. То је особа која не може да буде дио власти која жели помирену Црну Гору, добру атмосферу и која жели да шаље поруке међународним факторима. У том правцу морамо да именујемо особе“, истакао је Шћекић.
Каже да још није познато када ће бити одржан конгрес СНП-а, али да очекује да ће се то брзо десити.
“Ако желимо да сачувамо јединство у партији, онда морамо да се понашамо потпуно у том правцу. Не можемо за јавност причати једну причу, а унутар партијског дјелованја другу. Знамо ко је за јединство партије најодговорнији по статуту и позицији. Предсједник партије има највећу одговорност, а сви остали треба да дају допринос у том правцу“, поручио је Шћекић.
Најављује и своју кандидатуру за предсједника Социјалистичке народне партије.
“Већ сам најавио да ћу бити кандидат и очекујем да ћу бити предложен. Значајан број општинских одбора и чланова СНП-а, већ дужи низ година предлагао је да будем на тој позицији, што ме је додатно мотивисало. Јоковић је већ два пута био предсједник, а управо је он предложио да то буде максималан број колико неко може бити пута предсједник, што је такође један од разлога моје кандидатуре. То што је у међувремену дошло до одређених промјена није питање за мене, већ за Јоковића. Приступам са много другачијим принципима и ставовима, а нијесу у питању амбиције, већ сматрам да је дошло вријеме за то. Имам потребу да дам пуни допринос са позиције пуног одлучивања и не могу да прихватим да будемо на ивици или испод цензуса“, казао је Шћекић.
Коментаришући сједницу ГО СНП-а и медијске наводе да је дошло до туче, Шћекић је навео да је можда било оштријих ријечи, што се, како каже, дешава код свих политичких субјеката, али да није дошло до туче како су поједини медији објавили.
“Предсједник партије је узео ријеч и кроз његово обраћање је дошло до неких ријечи, које су изазвале реакцију. Онда су неки, на моје изненађење, одреаговали на то. Већина је на те ствари реаговала разумно и сачувала достојанство СНП-а. Сигуран сам да ће се у наредном периоду ријешити и те ствари“, навео је Шћекић.
Он је коментарисао и члан Нацрта закона о измјенама и допунама Закона о спорту којим је изазвао одређену полемику, наводећи да нико није желио да укине надокнаде, већ да се само жељело уредити на који начин, уз накнаду, могу да се остваре одређена примања.
“И даље је отворена јавна расправа и надам се да ћемо добити много боље рјешење него што је садашње. Поједини људи и одређене структуре са спортом се понашају као са приватном имовином, како би могли да обављају незаконите радње. Они су одређене спортисте послали да би правили одређене проблеме. Овдје нема контроверзи, већ желимо да направимо добар закон и да исправимо све неправде које су се догодиле кроз актуелни закон. Поједини врхунски спортисти и спортски радници су кроз овај закон закинути и понижени. Управо је то наша интенција – да промијенимо и вратимо на онај ниво који заслужују врхунски спортисти“, казао је Шћекић.




