
Грађани Зете гласаће сјутра на референдуму о томе да ли су за то да у тој општини буде изграђено постројење за пречишћавање отпадних вода.
Право гласа на референдуму има 12.747 грађана, а тим поводом Министарство унутрашњих послова је оформило кол центар са јединственим бројем 19820, путем којег грађани Зете могу да се информишу о томе да ли су уписани у бирачки списак и на којем биралишту гласају.
У Ботуну, мјесту гдје је предвиђено да буде изграђено постројење, организовано је више протеста у знак противљења градњи.
Дио грађана у Ботуну прије мјесец поставио је шаторе које је Комунална инспекција више пута уклањала.
Ботуњани су неколико пута поручили да изградње постројења неће бити и да ће и животима, ако треба, бранити тај став.
Из Главног града саопштили су да постројење за пречишћавање отпадних вода значи мање загађења Мораче и Скадарског језера, већу безбједност, савременији систем и испуњавање европских стандарда у области животне средине.
Влада Црне Горе у сриједу је дала гаранције Ботуњанима, у којима се, између осталог, наводи да ће постројење за пречишћавање отпадних вода бити пуштено у погону након санације базена црвеног муља.




