
Кадетска одбојкашка репрезентација Црне Горе поражена је од Аустрије резултатом 3:0 у трећем колу Европског првенства у Подгорици.
Након добро отвореног меча и предности Црне Горе 3:0, селекција Аустрије успјела је да преузме вођство и контролу у првом сету у којем је славила 25:16. Иако је почетак другог сета био у егалу, Аустријанци су направили осјетну резултатску разлику, па је наш тим и у другом сету заустављен на 16 поена. Аустрији је припао и трећи сет у којем је славила резултатом 25:17 за побједу 3:0.
Капитен Вук Станојевић освојио је девет поена у редовима Црне Горе, док је на другој страни Шхлоглхофер освојио 14.
Након дана паузе, Црна Гора ће у недјељу, 23. јула играти против селекције Естоније у дворани “Верде” од 20 часов
АУСТРИЈА – ЦРНА ГОРА 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
Подгорица – спортска дворана “Верде”, гледалаца:53. Судије: Хладисова (Чешка) и Шоенмакерс (Белгија).
Аустрија: Колев 3, Мурцл 4, Шмид, Ерлингер 7, Шлоглхофер 14, Мозина 8, Шуценофер (либеро), Контех, Хохенауер (либеро), Гаван, Нустерер, Рац-Мицхал 7, Боди 5, Ауер 6.
Црна Гора: Радић (либеро), Маровић (либеро), Станојевић 9, Шуњеварић 1, Андровић, Божовић 1, Дрешић 2, Лојић 7, Милосављевић 2, Полексић 3, Конатар, Шебек 1, Петричевић 1, Караникић.







