
Затвореница Јелена Јововић, која издржава казну због убиства дјетета претучена је 26. априла у просторијама Управе за извршење кривичних санкција (УИКС), задобивши тјелесне повреде, потврђено је Побједи из те установе.
,,Након овог догађаја, затвореница Ј. Ј. прво је прегледана од стране службеника Сектора за здравствену заштиту, а затим спроведена у Клинички центар Црне Горе гдје јој је указана одговарајућа медицинска њега”, казали су Побједи из УИКС-а.
За сада није утврђено ко је нанио повреде притвореници Јововић, а из УИКС-а су одмах обавијестили Управу полиције и надлежно тужилаштво.
,,Такође, покренути су одговарајући дисциплински поступци и предузете су мјере предострожности према затвореницама за које постоје основи сумње да су извршиле напад у односу на именовано лице. С тим у вези, у току је спровођење истражних радњи и мјера у циљу утврђивања свих околности овог догађаја”, поручили су из Управе за извршење кривичних санкција.
Јелена Јововић осуђена је на 30 година затвора јер је умишљајно помогла партнеру Нермину Шишићу да на смрт претуче њеног петнаестомјесечног сина који је преминуо од тежине задобијених повреда.
Јововић је, по оцјени суда, стварала услове за извршење кривичног дјела, тако што је укључивала усисивач док је Шишић тукао дјечака, како би прикрила плач, и брисала трагове крви дјетета са зида.
Она је казала да је Шишић од новембра 2017. године у њеном присуству почео да удара бебу, ударао је отвореном шаком, али и стиснутим песницама по лицу, чупао за уши и стискао за подбрадак да га подигне, те да је на глави и лицу дјетета примјећивала модрице.
Испричала је и да је Шишић у једном тренутку почео сам да борави са дјететом у истој соби, чему се она није противила, јер је за то вријеме боравила у дневној соби и гледала ТВ.
Из дневне собе, како је казала, свако вече је чула дијете како плаче и вришти, а да у соби у којој је Шишић боравио са дјететом није дозвољавао да се свјетло упали.
У мишљењу вјештака судске медицине је констатовано да је смрт убилачког поријекла и да је наступила као посљедица свјежих тјелесних повреда, насталих највише до 72 сата уназад од момента смрти.
“Смрт је наступила усљед затајења по живот важних можданих центара, због прелома кости лобање и посљедичног накупљања крви у лобањској дупљи, све као посљедица вишекратног дејства тупог, тешког и јако замахнутог механичког оруђа”, наводи се у пресуди Апелационог суда.
Обдукцијом је установљено и да је дјечак имао запаљење плућа, али да то није допринијело наступању смртног исхода.
На основу обдукционог записника, медицинских експертиза и изјашњења вјештака судске медицине несумњиво је утврђено да је у периоду од 2. до 4. фебруара 2018. петнаестомјесечној беби задао најмање 15 удараца у предјелу главе и тијела, у чему му је умишљајно помогла мајка дјечака.
Шишић је, због тешког убиства дјечака, осуђен на 40 година затвора.