
,,Ако неко сматра да безбједносни сектор може да за годину или двије ријеши проблеме који су се гомилали деценијама грдно се вара. Када томе додамо правосудни систем који је годинама био вођен од стране корумпираних појединаца, постаје јасно да је ветинг пријеко потребан, казао је за Телевизију Адриа лидер Демократске народне партије (ДНП) Милан Кнежевић.
,,Безбједносна ситуација у Црној Гори је, додаје, алармантна, али се одговорност за тренутно стање не може тражити искључиво код садашњих челника безбједносног система, будући да се ради о дугогодишњем проблему. Исто сматрам да сви морамо дати допринос, почев од предсједника државе, премијера, свих осталих укључујући и мене, да кроз неке нове законе и норме покушамо да дјелујемо превентивно колико је могуће“, рекао је Кнежевић подсјећајући да је ова држава је претходних деценија живјела од криминала, тачније шверца наркотика, дуванских производа и нафте.
„Није никаква тајна ако кажем да је Агенција за националну безбједност формирала шкаљарски и кавачки клан, као јединствени клан који се посвађао због пођеле профита. Сада имамо посљедице онога што је радила некадашња Агенција за националну безбједност. Ако неко сматра да наш безбједносни сектор све то може да санира за годину или двије, онда је у грдној заблуди. Ја желим да будем поштен пред грађанима, и да то на такав начин саопштим“, навео је.
Наглашава да је правосуђе једна од слабијих карика система, те да је ветинг пријеко потребан.
„То свакодневно имамо прилике да видимо читајући СКY преписке које је, на примјер, имала Весна Меденица са судијама, тужиоцима, политичарима и носиоцима извршне власти. Ако не дође до ветинга, мислим да се немамо чему надати што се тиче црногорског правосуђа. Поменути процес је такође неопходан јер смо свједоци да људи, постављени од стране Весне Меденице која се налази на оптуженичкој клупи, и даље имају високе функције у правосудном систему”, закључио је Кнежевић.




