
Завршен је састанак предсједника Црне Горе Јакова Милатовића са делегацијом мјештана зетског села Ботун. Како је саопштено након састанка, договора нема. Представници мјештана и педсједник Општине Зета Михаило Асановић након састанка казали су да није тачна информација да би Главни гради и Црна Гора изгубила баш толика новчана средства, како тврде.
,,Оно што су биле наше интенције и наше, као општине Зета и грађана Ботуна, то је да је у Зети одржан један демократски референдум гдје су се грађани јасно и недвосмислено 98,5% изјаснили да не желе колектор на нашој територији. И ја сам њима и представницима делегације Европске уније рекао да нам представници главног града над главом стављају стотине милиона да ће држава и главни град изгубити због нас. Ми то не желимо. Ми то не желимо ни држави Црној Гори, ни главном граду. Јер ћемо и ми даље да наставимо да живимо у Црној Гори и да будемо добри комшије са њима. Оно што смо ми жељели данас да постигнемо, то је да делегација Европске уније утиче на ове инвеститоре да се продужи рок како главни град не би изгубио средства и држава Црна Гора”, казао је Асановић.
,,Представници Европске заједнице су били присутни, тврде да они потпомажу развој Црне Горе и рјешавање оваквих проблема, инвестирају у Црној Гори, али не одређују локацију. Значи, за њих је прихватљива било која локација, само да тај новац буде утрошен наменски. Главни град није изразио жељу да мијења локацију и даље стрепи трошка, не рачунајући и не цијенећи наше животе у Ботуну и у цијелој Зети”, казао је представник мјештана Славко Вукчевић.
Небојша Вуксановић, савјетник предсједника Црне Горе Јакова Милатовића за унутрашњу политику и привредни развој каже да је дошло до отвореног разговора и остало је снаге да се разговор настави како би дошло до конкретног рјешења.
Састанку, упркос позиву, нијесу присустовали чланови Владе.
“Нажалост, састанку нису присуствовали представници Владе иако су били позвани. Сама иницијатива је потекла од предсједника који је увидио да проблем око колектора ескалира. Имамо став људи из Општине Зета и грађана који су исказали кроз референдум. Обје стране су остале у рововима, забетониране и зато је предсједник покренуо дијалог. Није било очекивања да се све ријеши на једном састанку. Предсједник је врло јасно ставио до знања да су његова врата отворена. Добро је да је дошло до поновног састанка свих страна”, рекао је Вуксановић.
Асановић је истакао да је ово био састанак на високом нивоу, и да су представници извршне власти морали да се појаве на истом.
Додао је да је Саша Мујовић раније напустио састанак због сједнице Скупштине Главног града.
Ти су и предсједник Општине Зета Михаило Асановић, предсједник Скупштине општине (СО) Зета Александар Којичић, градоначелник Подгорице Саша Мујовић и представник Делегације Европске уније (ЕУ) у Црној Гори Рикардо Сери.




