
Главни град Подгорица и Женски рукометни клуб ,,Будућност” јуче су угостили легенде црногорског спорта, некадашње играчице Марту Бојановић и Љиљану Мугоша Вучевић, а градоначелник Саша Мујовић казао је да ће се Бојановић поново укључити у рад Клуба.
Како је саопштено из Главног града, Мујовић је истакао да му је била посебна част да се сусретне са спортским легендама, које су обиљежиле златне дане црногорског рукомета.
„Рекао сам им да сам управо уз њихову игру заволио рукомет, долазио у Спортску дворану Морача и осјетио енергију трибина које су носиле Будућност. Вријеме пролази и неки хероји тог периода понекад остану у запећку, али наш је задатак да их не заборавимо. Због тога смо одлучили да Марту Бојановић поново укључимо у рад ЖРК Будућност од 2026. године, јер онај ко се једном зарази плаво-бијелим бојама, увијек остаје дио Будућности. Ово је знак да мислимо на легенде, да их заборавити нећемо и да једноставно “Будућност” припада њима“, додао је.
У знак захвалности за године доприноса и спортске успјехе, у име Главног града и ЖРК Будућност, Бојановић је уручена новчана помоћ, а од наредне године ће бити ангажована у клубу.
Марта је истакла да јој је задовољство што је поново ту, у матичном клубу, те је захвалила градоначелнику и управи ЖРК “Будућност”.
Предсједница Клуба црногорских олимпијаца Љиљана Вучевић захвалила је градоначелнику на брзој реакцији и спремности да се помогне спортисткињама које су оставиле трага у црногорском спорту.
„Захвални смо и Будућности која је увијек била наш клуб. Марта је сада у добрим рукама и од наредне године имаће континуирану подршку и клуба и Главног града, што је један од наших кључних циљева, да не заборавимо бивше спортисте, да помажемо младе и да чувамо сјећање на све који су задужили црногорски спорт“, истакла је.
Из Главног града поручују да ће, са ЖРК ,,Будућност”, наставити са активностима усмјереним ка јачању спортске заједнице, подршци бившим и садашњим спортистима, те очувању црногорског спорта.






