
Министар спољних послова Ивица Дачић изјавио је да у рјешавању косовског питања Београд може да спроведе само оно што је преузео као обавезу.
„Предсједник је јасно истакао наше црвене линије зато није хтио да потпише те акте, усмено се оградио од дјелова који су за нас спорни – независности Косова и чланства у Уједињеним нацијама“, рекао је Дачић за Блиц ТВ.
Дачић је говорећи о француско-њемачком споразуму, рекао да од тих црвених линија „нема одступања“, јер је то државна политика Србије.
На питање да ли ће овог пута притисци Европске уније (ЕУ), али прије свега Америке, одиграти одлучујућу улогу за коначно формирање Заједнице српских општина (ЗСО), он је навео да је „веома позитивна чињеница што је јасно речено да је то поновна обавеза Приштине, да то учини одмах“.
Према томе, наставио је Дачић, ту нема никакве дилеме и видјеће се да ли Приштина то жели да уради или не.
„Знамо да ће они учинити све да опструирају формирање ЗСО и то ставља велилки облак сумње у њихове добре намјере“, нагласио је Дачић.




