
Кандидаткиња СДП за Предсједницу Црне Горе Драгиња Вуксановић Станковић изјавила је да Јакова Милатовића јако боли истина да је био дио тима, заједно са Здравком Кривокапићем, Весном Братић, Марком Милачићем и другима, који је по директиви званичног Београда 5. септембра спровео брутално насиље над грађанима на Цетињу.
– Јакова Милатовића боли истина јер свако зна да је он као дио тог тима био спреман да угрози грађански мир у Црној Гори само да би удовољио захтјевима СПЦ. Био је спреман на то и поред упозорења тадашњег министра унутрашњих послова и званичних процјена безбједносних служби да се то може десити. И требало је да се Јакову Милатовићу саопшти само зрно ове голе истине па да он покаже сву буку и бијес и да се представи у пуном свјетлу онакав какав заиста јесте, говорећи о некаквом фашизму. Ако ви уопште разумијете тежину и значење ријечи фашизам и нацизам – навела је Вуксановић Станковић и додала:
– Знамо да истина боли г-дине Милатовићу, али ја за разлику од Вас и Ваших колега служим се само истином колико год она непријатна била. А истина је, признајем, увијек непријатна само за оне који су грешни. Галама и неистине које износите само додатно појачавају слику ваше грешности. Гдине Милатовићу, тај ваш гријех и љагу коју носите не може ништа спрати. Неко ко је био спреман да угрози мир и животе људи зарад туђих или било каквих интереса не заслужује да буде предсједник свих грађана. Грађани су вас прочитали гдине Милатовићу и мораћете да се помирити са тим – закључила је Вуксановић Станковић.




