
Општина Штрпце саопштила је да је њене грађане дубоко узнемирила информација да је синоћ опљачкана црквена канцеларија Светог Николе у Штрпцу.
– Након добијене информације предсједник општине Далибор Јевтић разговарао је са командиром полицијске станице у Штрпцу, господином Драганом Стевановићем, и затражио да се предузму све радње у циљу што хитнијег индетификовања извршиоца кривичног дјела – наводи се у саопштењу Општине Штрпце.
Како се додаје, руководство најоштрије осуђује вандалски чин оних који не презају ни од чега, па да на овај начин не само да пљачкају, већ и скрнаве светиње.






